Jak często należy przeprowadzać szkolenia BHP dla kadry kierowniczej?

Pracowników zajmujących stanowiska kierownicze, można wysłać na przeróżne szkolenia. Jednym z obowiązkowych jest szkolenie BHP. Wielu pracodawców zdaje sobie z tego sprawę, ale nie wszyscy wiedzą, jak często takie szkolenia powinni organizować dla tej grupy zawodowej. Jakie są zatem terminy?

Czym są szkolenia BHP?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie są szkolenia BHP dla kadry kierowniczej. To obowiązkowe szkolenie organizowane dla pracowników na stanowiskach kierowniczych, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Takie szkolenie musi odbyć każdy pracownik, a jego organizacją powinien zająć się pracodawca. To również on ponosi koszty organizacji całego przedsięwzięcia. Ponadto musi zorganizować samo miejsce, w którym zostanie przeprowadzone.

Ponieważ szkolenia BHP muszą być powtarzane, pracodawcom najbardziej opłaci się nawiązać stałą współpracę z firmą prowadzącą tego typu szkolenia. Wówczas można liczyć na specjalną cenę, a także na łatwiejszą dostępność jej usług.

Po co są szkolenia BHP?

Szkolenie BHP kierownicze ma ten sam cel, co szkolenia BHP dla wszystkich innych pracowników. Jego celem jest zapoznanie uczestników z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeśli odbywa się któryś raz z kolei dla tych samych osób, ma ono charakter aktualizacyjny.

Podczas szkolenia BHP specjaliści przekazują wiedzę na temat BHP, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnicy dowiadują się, jakie mogą wystąpić zagrożenia dla zdrowia i życia osób pracujących na konkretnym stanowisku i w określonym miejscu pracy. Dzięki szkoleniom tym uczestnicy wiedzą, jak postępować w przypadku wystąpienia tychże zagrożeń.

Uczestnicy szkoleń BHP otrzymują cenne wskazówki, jak postępować, aby nie doprowadzić do powstania zagrożeń dla ich bezpieczeństwa, w tym zdrowia. Ponadto biorą udział w zajęciach praktycznych, podczas których uczą się, jak udzielać pomocy osobie poszkodowanej.

Szkolenia BHP dla kadry kierowniczej – jak często je przeprowadzać?

Ważność szkolenia BHP w przypadku kadry kierowniczej wynosi maksymalnie 5 lat. To oznacza, że pracując na jednym i tym samym stanowisku, także w jednej firmie, pracownik musi brać udział w takim szkoleniu co 5 lat.

Menedżerowie kierują pracownikami i tym samym odpowiadają też za bezpieczną organizację pracy. Nie będą wiedzieli, jak się tym zająć, jeżeli sami nie wezmą udziału w tak ważnych szkoleniach. Szkolenia organizowane dla kadry kierowniczej zapewniają niezbędną wiedzę w zakresie BHP, która jest poparta praktycznymi wskazówkami i przede wszystkim ogromnym doświadczeniem. Jeśli oczywiście wybierze się odpowiednią firmę organizującą właśnie tego typu szkolenia. Nie wszystkim szkoleniowcom zależy na tym, aby przekazać wartościową wiedzę i by uczestnicy cokolwiek z tych zajęć zapamiętali.

Czym się kierować, wybierając firmę oferującą szkolenia BHP dla kadry kierowniczej?

Obecnie szkolenie okresowe dla kierowników z zakresu BHP oferuje wiele firm. Najwięcej ich jest w Warszawie. Jednak nie wszystkie zapewniają ten sam poziom. Dlatego wybierając firmę, na pewno trzeba zwrócić uwagę na zakres oferty, jakość prowadzonych szkoleń, a w tym zaangażowanie szkoleniowców. Dobrze jest również zapoznać się z opiniami innych klientów. Firma z polecenia to większe prawdopodobieństwo zadowolenia ze świadczonych usług. Szukając firmy organizującej szkolenia BHP dla kadry kierowniczej, nie warto kierować się ich ceną. Tu zdecydowanie bardziej liczy się jakość, bo w końcu szkolenia te dotyczą bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Jeżeli właśnie rozglądasz się za firmą, która poprowadzi szkolenia z zakresu BHP dla Twoich pracowników, a dokładnie dla kadry kierowniczej, skontaktuj się z nami. Zapoznaj się z ofertą szkoleń na stronie, a mamy w niej nie tylko typowe szkolenia dla kierowników, ale też dla innych pracowników, niezależnie od tego, jaką dokładnie pracę wykonują. Posiadamy szeroką ofertę, konkurencyjne ceny i zespół doświadczonych szkoleniowców, którzy jak nikt inny, przykładają się do powierzonych zadań. Przekazują wiedzę w sposób zrozumiały i ciekawy.